Archiv aktualit

Akce, které již proběhly na našem okolí:

Pivovar Vítek z Prčice Slavnosti sv. Víta
Dne 11. června 2011 proběhly v pivovaru Vítek z Prčice slavnosti svatého Víta. Ti, kdo přišli, mohli vidět rytířský turnaj středověkých rytířů, zkoušky zbrojí nebo mohli mj. ochutnat pečené kýty na ohni.

 

Paintball Strnadovský mlýn pořádal setkání řezbářů
Ve dnech 16.5. - 21.5.2011 proběhlo ve Strnadovském mlýně týdenní akce řezbářů, kterou pořádalo občanské sdružení Mlýnice. Akce byla zakončena výstavou, vyhlášením a dražením. Návštěvníci se mohli večer pobavit na country zábavě.

Pochod Praha - Prčice Pochod Praha - Prčice
Již 46. ročník slavného pochodu se uskutečnil 21.5.2011 (http://www.praha-prcice.cz/). Jako vždy si mohli zájemci vybrat z mnoha tras různých délek.

 

Pivovar Vítek z Prčice Pojídání pivovarských prasat
V sobotu a v neděli 7. a 8. května 2011 se uskutečnilo v pivovaru Vítek z Prčice (Sedlec-Prčice) pojídání pivovarských prasat, která byla krmena mlátem z pivovaru. Návštěvníci si mohli pochutnat na polévkách (ovarová a prdelačka), tlačence, jitrnicích nebo ovaru.

Monínec Ski areál Monínec v zimě 2010-2011
Díky bohaté nadílce sněhu v uplynulé zimě jste si mohli zalyžovat i ve Středočeském kraji. Dobré sněhové podmínky našli lyžaři ve známém areálu na Monínci, kde návštěvníky přivítala 1200 m dlouhá červená sjezdovka, na které bylo možno lyžovat i večer. Nahoru dopravila lyžaře čtyřsedačková lanová dráha.

Kvasejovice Sjezdovka v Kvasejovicích
Lyžovalo se i v Kvasejovicích, prozatímně v horní části, areál se bude dále rozšiřovat. Vedle osvětlené sjezdovky se již buduje první část snowboardového parku.

Pivovar Vítek z Prčice Prohlídka modelu tvrze
Ve dnech 20. a 21.11.2010 proběhla zdarma prohlídka modelu tvrze Vítka I. z Prčice a pečetě Vítka III. mladšího. Návštěvníci se mohli seznámit s přibližným vzhledem, jak kdysi v Prčici začínal nejslavnější český šlechtický rod.

Pivovar Vítek z Prčice Svatomartinské slavnosti
Dne 13.11.2010 se v restauračním pivovaru Vítek z Prčice v Sedlci konaly Svatomartinské slavnosti. K dispozici byly ochutnávky mladých vín, sektů a přívlastkových vín.
K tomu se pekly hlavně husy.

Rybník Musík Výlov rybníka Musík
28.-29.10. se konal výlov největšího rybníka ve středočeském kraji - Musík. Výlov bývá spojen s atrakcemi - jsou tam vystaveny různé druhy ryb, např. bílý sumec, který je zde chován již spoustu let.

Zpět…